Ostrov Tenerife

Home/O Tenerife/Ostrov Tenerife

Ostrov Tenerife

Tenerife je z Kanárských ostrovů ten největší. Hlavním městem Tenerife je Santa Cruz de Tenerife. Na Tenerife je největší hora Španělska Teide (3718 m). Zároveň je Teide 3. největší sopka na světě. Od úpatí na dně oceánu měří přibližně 7 km).. Teide je také název zdejšího národního přírodního parku, který je zařazen mezi světové dědictví UNESCO.

Více o hlavím městě Tenerife – Santa Cruz

Příroda na Tenerife

Tenerife se vyznačuje hlavně nevšední přírodou. Kanárské ostrovy jsou odloučeny od ostatního světa a navíc jsou sopečného původu, tím se stává zdejší fauna a flora jedinečnou. Na ostrově tak například můžete nalézt rostliny, které nejsou jinde na světe, pouze na Tenerife.

Působení lávy je také typické černou barvou písku na všech plážích. Vzhledem k rozsáhlému turistickému ruchu se však u některých pláží na Tenerife setkáte i s žlutým pískem, který byl pro turisty dovezen z africké Sahary.

Rozloha a obyvatelstvo

Počet obyvatel na Tenerife je přes 900.000

Zajímavost: přibližně před 110-120 lety bylo na Tenerife pouze necelých 140.000 obyvatel. V roce 2000 to bylo cca 700.000 obyvatel.

Rozloha ostrova je něco okolo 2000 km².

La Laguna

Velmi známé je také malebné město La Laguna s historickou atmosférou. Nalézá se zde i univerzita a tak to zde žije trochu odlišným životem než jaký je v ostatních, spíše turistických letoviscích. I když se jedná o město s počtem obyvatelstva přibližně podobným jako má například Plzeň, působí La Laguna spíše jako klidnější vesnička s kostelem a jednou zvláštní věží.

Možná právě proto a třeba i proto, že všude kolem jsou krásné zelené kopce, působí La Laguna speciálním dojmem a určitě stojí za návštěvu.