O Tenerife

Home/O Tenerife

O Tenerife

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy se skládají ze 7 hlavních a několik dalších menších ostrovů. Kanárské ostrovy leží v Antlatském oceánu u pobřeží Afriky. Vznik Kanárských ostrovů je spojen se sopečnou činností.

Název Kanárské ostrovy vznikl ze slova “canis”, v překladu pes. Na wikipedii je uvedeno, že podle legendy dříve ostrov hlídali obrovský psi. Souvislost s oblíbenými ptáčky kanárky vznikla až po sléze díky jejich zdejšímu hojnému výskytu.

Kanárské ostrovy jsou součástí Španělského království, mají tedy stejného krále, zákony atd.

Více o Kanárských ostrovech

 Ostrov Tenerife

Tenerife je z Kanárských ostrovů ten největší. Hlavním městem Tenerife je Santa Cruz de Tenerife. Na Tenerife je největší hora Španělska Teide (3718 m). Zároveň je Teide 3. největší sopka na světě. Od úpatí na dně oceánu měří přibližně 7 km).. Teide je také název zdejšího národního přírodního parku, který je zařazen mezi světové dědictví UNESCO.

Tenerife se vyznačuje hlavně nevšední přírodou. Kanárské ostrovy jsou odloučeny od ostatního světa a navíc jsou sopečného původu, tím se stává zdejší fauna a flora jedinečnou. Na ostrově tak například můžete nalézt rostliny, které nejsou jinde na světe, pouze na Tenerife.

Více o ostrově Tenerife

Město Santa Cruz

Santa Cruz je hlavním a největším městem ostrova Tenerife. V překladu Santa Cruz znamená “svatý kříž”. Santa Cruz má okolo 400.000 obyvatel. Ve městě sídlí parlament Kanárských ostrovů a jednou za 4 roky se parlament přemisťuje na jiný ostrov – Grand Canaria do města Las Palmas (zjednoduše řečeno). Ve městě je lodní přístav pro zaoceánské turistické i přepravní lodě.

Více o Santa Cruz

Počasí na Tenerife

Na Tenerife v severní oblasti – La Laguna, Santa Cruz teploty v zimě neklesají pod 15 °C. V jižní části ostrova se drží o něco výše. Proto se Tenerife hodí pro navštívení v jakékoliv roční období a přijet se ohřát v odobí krušné české zimy na kanárské pláže není vůbec špatný nápad.

Aktuální počasí na Tenerife

 

 

Více o počasí na Tenerife